Élő Ige Ifi Gyülekezete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Élő Ige Ifi Gyülekezete

Itt aztán mindenki elmondhatja a magáét.
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kérdéseink

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
GeryBlade
Admin
Admin
GeryBlade


Hozzászólások száma : 42
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Kérdéseink   Kérdéseink EmptySzomb. Jún. 02, 2007 2:39 pm

Hitről, Bibliáról, a mindennapi életről, amire nem jössz rá egyedül, írd meg, és együtt kibogozzuk. :-)
Vissza az elejére Go down
GeryBlade
Admin
Admin
GeryBlade


Hozzászólások száma : 42
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptySzomb. Jún. 02, 2007 2:41 pm

Az én első kérdésem az lenne, hogy ti hogyan élitek meg a kereszténységeteket a munkahelyen, iskolában. Miből látják/ nem látják az emberek, hogy ti mások vagytok mint ők Question Question Question
Vissza az elejére Go down
Rockbencze




Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptySzomb. Jún. 02, 2007 11:44 pm

Bocs Sógor, hogy most nem válaszolok a kérdésedre, de legyen elég annyi, hogy most nem vagyok abban az állapotban. Balhé

Viszont újra felteszem azt a kérdésemet, amit már egy MÁSIK fórumban is megtettem:

NYÁRON, HOGYAN LESZNEK MEGTARTVA AZ IFJÚSÁGI ISTENTISZTELETEK? Sírvaröhögés
Vissza az elejére Go down
Rockbencze




Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptyHétf. Jún. 11, 2007 12:06 am

NAGYON SZÉPEN KÉRLEK BENNETEKET SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAGYON NAGY DOLGRÓL VAN SZÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi a helyes: a gyermekkeresztség vagy a felnőtt keresztség? Vagy mindakettő?

Igével támasszátok alá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérlek válaszoljatok nekem! Köszi!
Vissza az elejére Go down
PAndi

PAndi


Hozzászólások száma : 21
Age : 41
Registration date : 2007. May. 31.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptyHétf. Jún. 11, 2007 10:57 am

Szia Bencze!

Nekem nincs ilyen igei hátterem, de a kettő között érzem jónak a dolgot...egy olyan ember,aki már nem gyerek s már tud önállóan döntést hozni az életéről az sokkal jobb lehet,mint egy túl korán gyerekként még a szüleink akaratát cselekedni.

Lehet valaki nem mondja ki, hogy a szülei vélemyénye a dologról nagyban befolyásolja az ő döntését,de sokszor így van.

Persze ez szemyéliségfüggő,hogy ki mikor áll azon a szinten, hogy döntsön az életévek kapcsolatban. Például én még 16 évesen sem voltam önálló ilyen téren s még az iskolámról sem én döntöttem sajnos, csak elfogadtam anyuék ajánlását. Ma már tudom, hogy én teljesen mást választottam volna, ha tudtam volna akkor is felelősségteljesen dönteni.

SZóval szemyéltől függő..de én inkább jobban húzok a felnőttebb kor felé.

REmélem valamit segít ez is.
Vissza az elejére Go down
Judit

Judit


Hozzászólások száma : 27
Age : 37
Registration date : 2007. Jun. 02.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptyKedd Jún. 12, 2007 12:38 am

Kedves Bencze, kicsit megkésve, de van néhány gondolatom a csecsemő keresztségről... (Jéé, most jut eszembe, hogy én is meg lettem keresztelve...méghozzá görög katolikusnak...Wink)

Tehát, itt az elején leszögezném, hogy a felnőtt keresztelés híve vagyok.
Másodszor, egy mondatban, hogy miért keresztelnek mégis számos felekezetben: mert az eredendő bűn, amibe egy gyermek születik, uralja egy gyermek életét. ez viszont megszüntethető, a gyermek "vér alá helyezhető" a keresztség által.
Csatolok egy érvelést:
" A topichoz kapcsolodva a zsido gyermekek szuletesuk utan nyolc nappal bemutattak a kozossegnek egyben korul is meteltek, ezzel a szertartassal a fogadta be a gyermeket a kozosseg es kapta az aldast. Ezzel a szertartassal lett a valasztott nep tagja. A gyermekek megkeresztelese is ezzel a jelentestartalommal bir velemenyem szerint, hisz nyilvanvalo, hogy a gyermek nem tud donteni Jezus mellet, mint ahogy a zsido kisgyermek sem nyilvanitja ki, hogy a valasztott nephez akar tartozni. Az aldast ettol fuggetlenul megis megkapjak, amely felnovo ember megteresekor realizalodik. A hitbol fakado Istentol szarmazo aldas erejevel a gyermeket Isten oltalma ala helyezik, ez nyilvan nem helyettesitheti az egyen donteset, de mindenkeppen egy kozosseg fogadta es tamogatja a hitre jutasaban. "
Ehhez csak annyit, hogy ebben az esetben, ha ilyen könnyü lenne párhuzamot vonni, akkor nem csak a keresztelendők átlagéletkorát, hanem a nemét is "le kéne másolni", ami viszont azt jelentené, hogy a lányokat soha nem kéne megkeresztelni.
Emellett még számos egyéb elmélet van, hogy miért kell megkeresztelni a csecsemőket...

A felnőttkeresztség lényege szerintem, hogy az egyén a hit által azonosul Jézus halálával és feltámadásával:

"Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk." (Róma 6:3-4)

Péter I. levelében olvashatjuk:
"Mert Krisztus is szenvedett egykor a bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott test szerint, de megelevenítetett Lélek szerint. Így ment el a börtönben lévő lelkelkhez is, és prédikátl azoknak, akik egykor engedetlenek voltak, amikor az Isten türelmesen várakozott a Nóé napjaiban a bárka készítésekor. Ebben kevés, szám szerint nyolc lélek menekült meg a vízen át. Most pedig titeket is megment ennek képmása, a keresztség, amely nem a test szennyének lemosása, hanem a könyörgés Istenhez a jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által, aki miután felment a mennybe, az Isten jobbján van, és alávettettek neki angyalok, hatalmasságok és erők." (I.Pt. 3:18-22)
Ámen.
Tehát ha a keresztség nem a test szennyének lemosása, akkor a csecsemőt semmiképpen nem tudja megtisztítani a bűntől, ami eredendően benne van (*), akkor mi értelme megkeresztelni a kisgyermekeket? Hiszen "a keresztség a könyörgés Istenez a jó lelkiismeretért", de egy gyermek hogyan tudna Istenhez folyamodni?
(*
"Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek. Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása." (Róma 5:18-19))

Sok egyház, amely csecsemőkeresztséget hírdet, arra hivatkoznak, hogy azért van szükség erre, mert ha egy csecsemő, kisgyermek meghal, akkor az eredendő bűnben hal, amennyiben nem volt megkeresztelve, és így elkárhozik lelke. Ezt nagyon egyszerű megcáfolni a biblia alapján:

"A tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten..."(ApCsel. 17:30)

De szerintem nem is ez a fő bizonyíték arra, hogy ez az állítás nem helyes, hanem Istenünk kegyelme. Mindenhol azt olvasom az igében, hogy kegyelmes az ÚR, hogy szeretete hegyeket mozgat meg, és Igéje örökké áll, hűsége nem inog meg és törődése örökké megmarad. Jézus, aki azt mondta, hogy "ha olyanok nem lesztek mint a kisgyermek semmiképpen sem mehettek be a mennyek országába", Ő küldené a gyermekeket a pokolra, csak azért, mert nem hintették meg a fejüket vízzel? (És a meghintés tartja meg őket??!)
Tehát véleményem szerint a csecsemőkeresztség nem ment meg egy gyermeket sem a pokoltól, hanem az Isten örökkévaló kegyelme teszi azt. A felnőttekre - vagy inkább tudatra ébredt emberekre- pedig az vonatkozik, hogy:

"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik." (Zsid 11:6)
A bemerítkezés pedig egy hitbeli cselekedet, egy lépés Isten felé, egy keresés...amit csak egy tudatos ember tud megtenni.

Kedveseim, ha valaki valamivel nem ért egyet, kérem reagálja le!! köszi
Vissza az elejére Go down
Rockbencze




Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptySzer. Jún. 13, 2007 1:55 pm

Hát köszönöm szépen lányok, hogy válaszoltatok kétségbeesetten feltett kérdésemre.

Igazából teljesen egetértek a leírtakkal! Köszönöm Judit ezt az igen részletes és áldott igei fejtegetést is hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerintem is a felnőtt keresztség a jó, de most benne vagyok egy elég gázos vitában, és nem tudom, hogy mi hogy lesz.

Engedjetek meg még egy kérdést:

Szerintetek ha két ember ebben nem ért egyet, attól még összeházasodhat?
Vissza az elejére Go down
Judit

Judit


Hozzászólások száma : 27
Age : 37
Registration date : 2007. Jun. 02.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptySzer. Jún. 13, 2007 10:50 pm

Szerintem erre nem szabad, és nincs jogunk igen-nem választ adni.
Biztos, hogy nagyon nehéz...márcsak azért is, mert a katolikusoknál pl. van egy olyan dolog, hogy ha tiltva van egy gyermek megkeresztelése, akkor erőszakkal is keresztvíz alá lehet vinni. Remélem nem ilyen rossz a helyzet...Smile Hát véleményem szerint az a probléma, hogy ha valaki a gyermekkeresztséget valja, akkor azt azért teszi, mert más a látása a kegyelemről. ÉS itt ez nagyobb probléma, mint maga a keresztség kérdése...hogy milyen Krisztus-képet lát.
hm...nem tudom.
Vissza az elejére Go down
Lídia

Lídia


Hozzászólások száma : 34
Registration date : 2007. May. 30.

Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink EmptyHétf. Jún. 18, 2007 10:47 am


Sziasztok!
Szia Bencze!

Ne haragudj, de csak most jutottam el addig, hogy tudjak válaszolni, végre van egy kis időm....

Teljesen egyet tudk érteni Judittal és Andival, csak szeretnék még pár dolgot hozzáfűzni.
Amit Judit leírt az nem A "sok egyházra", hanem főként A KATOLIKUS EGYHÁZRA vonatkozik. De tudom, hogy a protestáns egyházakak nevethetnékje van ettől a kicsavart érvtől, amit szerintem ti is láttok, hogy eléggé az, ha elolvsaaátok Judit nagyon okos hozzászólását...
Szóval a protestáns egyházak rájöttek, hogy ez gáz, és erre gyártottak olyan érveket, amik szerintem ugyanolyan belemagyrázások. Leírom őket, és ha elolvasod, döntsd el magad, hogy mennyire belemagyarázások, mennyire nem azok.......

1. érv:"szövetség-teológia"
(by Kálvin) A keresztelés hasonlít a körülmetélkedéshez, vagyis az Isten szövetségébe való belépés
(hmmm, véleményem szerit nálunk ez a 6.héten a bemutatás)
Tudom, hogy azt írtam, h csak az érveket írom le, de nem bírom ki
Szóval:a reFormátus egyház, úgy gondolja, ennek a célja az, hogy a csecsemő szövetégbe lépjen Istennel, és kinevezzenek számára egy keresztszülőt, aki vezetgeti a hit ösvényén
Ha ez a cél, akkor úgy gondolom , nemis tartható, hiszen, ez már rég nincs így
Egyébként ők tényleg úgy gondolják, hogy ez csak egy szövetsgbe lépés, ez még nem a döntés, hiszen ezt majd a konfirmáció fogja jelenteni. S zóval ők is rájöttek, hogy kell valami, ami a döntéssel függ össze, és mivel már Jézus parancsát a bemerítkezést( jelzem inkább csak kersztelést)már másra használták fel, kellett egy olyat gyártani, ami az igében nincs is benne

2.ÉRV:
"OIKOSZ" névre hallgat, és a filippi börtönőr sztoriára utal. mint tudjuK, mikor megtért megkersztelkedett mind ő, mind a házanépe, és a református egyház szerint kellett ott lennie csecsemőknek is, szóval ez így helyes. Az egyetemi lelkész, ai erről előadást tartott, maga is kétségbevonta ennek az érvnek a helyességét..............

3. érv:
Mt 28: 19, 20
"Elmenvén azért tegyek tanítvánnyá minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának a Fiúnak és a Szent Léleknek a nevében
Tanítván őket arra, hogy megtarták mindazt, amit én parancsoltam néktek, és ímé én veletek vagyok a világ végéig."
A református egyház szerint ez a csecsemőkre is kiterjed.....

Ahogy végignézem ezeket az érveket, azt hiszem látszik, hogy mennyire közvetettek, és nem egyértelműek
Ez viszont nagyon is egyértelmű:
"Mikor pedig mentek az úton, jutának egy vizhez, és monda a komornyik:ímhol a víz, mi gátol, hogy megkeresztelkedjem?
Filep pedig mondta:Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, mondta:Hiszem, hogy a Jézus Krisztus, Isten Fia.. És megállítá a szekeret, és leszálllának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik és megkeresztelé őt."
Nme azt mondja Filep, hogy elég neked az én hitem, hanem azt hogy neki magának van szüksége a hitre.
Kétségem vannak afelől, hogy egy csecsemő, aki nem tud beszéni, sőt!!! még a kategorizáció képessége sem alakult ki, képs hinni, és erről vallást tenni
Úgy gondolom erre midnképp szükség van a bemerítkezéshez.

hA VALAKI VALAMIVEL NEM ÉRT EGYET NYUGODTAN FIGYELMEZTESSEN

KÖSZÖNÖM, HOGY VÉGIGOLVASTÁTOK, A KICSIT HOSSZÚRA SIKERÜLT HOZZÁSZÓLÁSOMAT
rEMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kérdéseink Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdéseink   Kérdéseink Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kérdéseink
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Élő Ige Ifi Gyülekezete :: Szövegelés-
Ugrás: